6 травня 2025 року в рамках Місяця обізнаності про ментальне здоров’я та всеукраїнської кампанії «Сенсотека «Ти як?» викладачі кафедри філософії та суспільних наук Полтавського державного медичного університету долучились до психологічного заходу, присвяченого темі професійного вигорання.
Разом із практичним психологом Фахового медико-фармацевтичного коледжу ПДМУ Тетяною Климач співробітники кафедри навчалися розпізнавати ранні ознаки емоційного виснаження, дізналися про ефективні стратегії саморегуляції та виконували вправи для зняття напруги за методом релаксації Джейкобсона.
Вікторія Каюн, викладачка кафедри філософії та суспільних наук ПДМУ, поділилася враженнями: «Профілактика професійного вигорання — це не розкіш, а життєва потреба для кожного, хто працює з людьми, особливо у сфері вищої медичної освіти. Для нас, викладачів медичного ЗВО, які щодня взаємодіють зі студентами й супроводжують складний навчальний процес, це питання збереження якості не лише викладання, а й людяності. Ми не лише отримали цінні знання, а й наповнилися підтримкою та сенсами».
Під час зустрічі звучали глибокі підтримуючі меседжі: «З дозволу чесності із собою може починатись розуміння інших. Що сьогодні дозволиш побачити в собі?», а також: «Кожна буря та ураган неодмінно закінчується — ти зможеш їх витримати, залишаючись собою. Ти впораєшся!»
Ці та понад 100 інших психологічних послань стали частиною «Сенсотеки «Ти як?» — ініціативи Всеукраїнської програми ментального здоров’я, започаткованої першою леді Оленою Зеленською у співпраці з психологинею Світланою Ройз.
Захід пройшов у теплій атмосфері підтримки та довіри, де кожен зміг замислитися над власним благополуччям і отримати практичні інструменти для його збереження.
Уміння дбати про власний психоемоційний стан — це не лише турбота про себе, а й важлива складова професійної зрілості, що допомагає освітянам і медикам зберігати ефективність, чутливість і людяність у щоденній взаємодії.